Volný čas

Vaši dovolenou v autokempu Nýrsko můžete strávit mnoha různými způsoby, stačí si vybrat ze široké nabídky aktivit které u nás a v okolí najdete. Některé z možností Vám uvádíme na této stránce, další aktuální informace najdete v nýrském informačním centru.

Přímo v areálu autokempu si můžete zahrát volejbal, nohejbal, ping pong nebo badminton na víceúčelovém hřišti. K dispozici je také hriště na petanque. Vaše děti se určitě vyřádí na dětském hřišti s prolézačkami a skluzavkou. Vy si mezitím můžete posedět na terase restaurace nebo si třeba uvnitř zahrát kulečník. Tenisty určitě potěší antukové kurty v sousedství kempu.

V horkém létě jistě rádi využijete nedaleké městské koupaliště se slanou vodou, které bylo v roce 2017 renovováno, v nepříznivém počasí můžete za koupáním v krytém bazénu vyrazit do Kdyně, Klatov, Horažďovic nebo na německou stranu hranice do 18km vzdáleného městečka Lam.

Nejen večer se můžete dobře pobavit v nedalekém bowling baru Milano.

Jen kousek od autokempu můžete najet na cyklotrasu č. 2048 Nýrsko - Běšiny, v Nýrsku se dále napojují cyklotrasy 2047, 2049, 2050, 2051, 2052 a dálková trasa č. 33 (Všeruby - Vyšší Brod), která je páteřní trasou šumavské cykloturistiky. Nedaleko kempu narazíte také na poznávací okruh Nýrsko a zelenou turistickou značku.

Autokemp je zároveń ideální základnou pro výlety na Špičák, Pancíř, Železnou Rudu nebo na jezera.

Trochu kulturních zážitků si můžete dopřát třeba v galerii na hradě Klenová, nebo přímo v Nýrsku v Muzeu Královského hvozdu. Za kulturou a památkami se můžete vydat i do Klatov, kde můžete navštívit například katakomby s mumiemi.