Volný čas

Vaši dovolenou v autokempu Nýrsko můžete strávit mnoha různými způsoby, stačí si vybrat ze široké nabídky aktivit které u nás a v okolí najdete. Některé z možností Vám uvádíme na této stránce, další aktuální informace najdete v nýrském informačním centru.

Přímo v areálu autokempu si můžete zahrát volejbal, nohejbal nebo badminton na víceúčelovém hřišti. Vaše děti se určitě vyřádí na dětském hřišti s prolézačkami a skluzavkou. Vy si mezitím můžete posedět na terase restaurace nebo si třeba uvnitř zahrát kulečník. Tenisty určitě potěší antukové kurty v sousedství kempu.

V horkém létě jistě rádi využijete koupaliště ležící hned vedle autokempu, v nepříznivém počasí můžete za koupáním v krytém bazénu vyrazit do Klatov, Horažďovic nebo na německou stranu hranice do 18km vzdáleného městečka Lam.

Nejen večer se můžete dobře pobavit v nedalekém bowling baru Milano. Nejenže tu najdete bar a bowlingovou dráhu, ale můžete si zahrát i biliár, šipky nebo squashi podobný ricochet. Pak si ještě můžete dát do těla v posilovně a relaxovat v soláriu nebo v masážním křesle. Po všem shonu si pak můžete zazpívat karaoke nebo sledovat třeba oblíbený fotbalový klub ve velkoplošné projekci.

Jen kousek od autokempu můžete najet na cyklotrasu č. 2048 Nýrsko - Běšiny, v Nýrsku se dále napojují cyklotrasy 2047, 2049, 2050, 2051, 2052 a dálková trasa č. 33 (Všeruby - Vyšší Brod), která je páteřní trasou šumavské cykloturistiky. Nedaleko kempu narazíte také na poznávací okruh Nýrsko a zelenou turistickou značku.

Trochu kulturních zážitků si můžete dopřát třeba v galerii na hradě Klenová, nebo přímo v Nýrsku v Muzeu Královského hvozdu. Za kulturou a památkami se můžete vydat i do Klatov, kde můžete navštívit například katakomby s mumiemi.